نبود نظارت مهم ترین مشکل شبکه های اجتماعی است

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  به گزارش آرمان فارس؛ رضا جهانبازی فعال دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ممسنی در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص مهم ترین مشکل شبکه های اجتماعی گفت: نداشتن امنیت و آزاد بودن بی حد و مرز بدون هیچ گونه نظارت را می توان از مهم ترین مشکلات شبکه های اجتماعی دانست فضایی که هرچه بیشتر وارد آن بشویم، بیشتر به عمق پایین تر می رو یم و در نتیجه در دنیای مجازی آن غرق می شویم.
   

   
  این فعال دانشجویی دانشگاه آزاد ممسنی با اشاره به جرایم سازمان یافته و بی اخلاقی های موجود در شبکه های اجتماعی بیان داشت: برای جلوگیری از فساد و جرایم در فضای مجازی، باید دولت، دستگاهای اجرایی و قانونی، وزرات علوم و ارتباطات درصدد این باشند که ملی گرایی کنند، وقتی برنامه های پر کاربرد با کاربرهای بالا مثل تلگرام و اینستگرام و حتی تویتر را از رده خارج و برنامه های جایگزین شوند که سرور آنها در خود کشور باشد می توان از هرگونه جرمی پیشگیری کرد پس باید فضای مجازی در داخل کشور ایجاد کنیم که جایگزین برنامه های خارجی شود.

  وی روشنگری جامعه و بصیرت افزایی در مورد معایب این شبکه ها و برنامه های مجازی برعهده دانشجویان دانست و در ادامه افزود: باید در هجمه های فضای مجازی از خودشان بر علیه خودشان استفاده کرد اما این عکس العمل هم نیاز به فرهنگ سازی دارد که برمی گردد به افسران جنگ نرم علی الخصوص دانشجویان که باید راه مقابله را گسترش داد و فرهنگ سازی شبکه مجازی رو به جامعه تزریق کرد، این موضوع هم کمک و حمایت صد درصدی دولت و عوامل اجرایی را می طلبد. اما برخی به مردم هیچ اهمیتی نمی دهند تا از این فضاها به نفع مردم استفاده می کنند بلکه مردم را از سیاست های جامعه و زندگی واقعی دور کرده تا بتوانند به راحتی کار خود را انجام دهند.

  جهانبازی با اشاره به وضعیت فعلی شبکه های اجتماعی را در کشور تصریح کرد: شبکه های اجتماعی که مردم را علیه نظام و کشور بشورانند و دولت هم نظاره گر باشد و اگر که پای منافع خودش به میان بیاید اقدام  عملی می کند که ثباتی هم ندارد، می تواند چه نمره ایی جز مشروط داشته باشد!؟ هرکس در فضای مجازی هر کاری دلش بخواهد به راحتی انجام می دهد هر فسادی، دزدی اطلاعاتی، تشنج، ترویج فرهنگ غرب و...اینها نمره ندارند، گریه دارند از غرق شدن مردم در دنیای سیاهی که تمامی ندارد.


  انتهای پیام/

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 23 بهمن 1396 ساعت: 16:43
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها