شیراز میزبان نخستین نشست سراسری بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران شد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  به گزارش آرمان فارس؛   رضا رئوفیان رییس بانک هویت ژنتیک ایران، در حاشیه برگزاری نخستین نشست سراسری این بانک در شیراز به خبرنگاران گفت: هدف اصلی این نشست،‌ تبیین کاربردها و ساختار بانک هویت ژنتیک برای مدعوین است . 

  وی با اشاره به حضور معاون حقوقی قوه‌ی قضاییه و مدعوینی از سازمان مدیریت بحران، پدافند غیرعامل، هلال‌احمر، نیروی انتظامی، مجلس و ... در این نشست،‌گفت: با توجه به حضور نمایندگانی از سازمان مدیریت بحران، در خصوص اهمیت تهیه پروفایل ژنتیکی از مشاغل پرخطر و ذخیره آن در بانک نیز بحث و تبادل نظر شد تا با دست یافتن به نتایج قابل قبول بتوانیم به فاز مشاغل پرخطر نیز ورود کنیم . 

  رییس بانک هویت ژنتیک ایران با اشاره به اینکه هم اکنون اقدامات مربوط به بانک در 31 استان در حال انجام است، خاطرنشان کرد: نمونه گیری از مجرمین مرد که دارای جرایم سنگین و تکرارشونده هستند در زندان های کشور در حال انجام است و پیش‌بینی می شود تا نیمه بهمن ماه فرایند نمونه گیری مطابق برنامه به پایان برسد . 

  رئوفیان همچنین گفت: هنوز مدت زمان نگهداری نمونه‌ها و پروفایل‌ها مشخص نشده است اما در بعضی کشورها نگهداری مادام‌العمر است، بعضی کشورها نیز یک بازه زمانی 25 تا 30 ساله را برای نگهداری پروفایل‌ها پیش‌بینی کرده‌اند . 

  رییس بانک هویت ژنتیک ایران تاکید کرد که هیئت مدیره به دنبال تدوین دستورالعملی است که در آن مدت زمان و نحوه‌ نگهداری و سایر موضوعات مد نظر براساس مسائل و مقتضیات بومی ایران، مشخص خواهد شد . 

  سعید غلامزاده مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس نیز در سخنانی گفت: هدف از این نشست تشریح و تبیین فعالیت‌های بانک و کاربردهای آن به همراه ارتباط نقش و نحوه‌ی بهره‌مندی دیگر دستگاه‌ها از این امکان است . 

  وی با بیان اینکه بانک اطلاعات هویت ژنتیکی براساس قانون و با هدف تسهیل رسیدگی به پرونده‌ها و ایجاد انسجام لازم در این روند، اجرایی شده است، گفت: هم‌اینک کار در 10 استان کشور اجرایی شده است . 

  غلامزاده در پایان با بیان اینکه استان‌های فارس، اصفهان، خراسان رضوی و گلستان چهار استانی هستند که از سال 95 نمونه‌گیری از مجرمان در آنها آغاز شده است، گفت: براساس قانون این نمونه‌گیری 89 عنوان مجرمانه را در بر می‌گیرد اما در مرحله‌ی اول، جرائم مواد مخدر، علیه اشخاص، علیه آسایش عمومی و امنیت و ... اولویت است . 

  مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس با یادآوری اینکه تاکنون در کشور 10 هزار نمونه پروفایلینگ شده است، گفت: نمونه‌گیری از حدود 30 هزار نفر در 31 استان کشور انجام شده است.   

  منبع:آرمان فارس

   

  انتهای پیام/

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 23 بهمن 1396 ساعت: 16:43
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها